Prohlášení o přístupnosti webu

Internetové stránky ZŠ a MŠ Bohumín, na tř. Dr. E. Beneše 456, Bohumín 73591, příspěvkové organizace fungující pod doménou www.zsbenesovka.cz jsou informace zveřejňovány tak, aby byly dostupné i osobám se zdravotním postižením.

Webové stránky jsou navržené tak, aby vyhovovaly požadavkům stanovené vyhláškou č. 64/2008 sbírky.

Webová prezentace je dostupná ve všech nejpoužívanějších prohlížečích (MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera apod.).

Návrat na titulní stranu je možný kliknutím na název školy v záhlaví stánky. Součástí webu je kompletní „Mapa stránek“. Daný odkaz na mapu stránek je uveden v hlavním menu stránky.

Na webu školy jsou zveřejněny veškeré informace, které jsou dány legislativou. Případné informace lze poskytnout na požádání pomoci e-mailu skola(zavináč)zsbenese.eu.

Stránky lze zvětšovat pomocí klávesové zkratky CTRL a + nebo CTRL s kolečkem myši.

Stránky lze zmenšovat pomocí klávesové zkratky CTRL a – nebo CTRL s kolečkem myši.

Zmenšenou či zvětšenou stránku do normálního stavu můžeme vrátit pomocí klávesové zkratky CTRL a 0.

Na webových stránkách se můžeme dále setkat s informacemi typu:

  • Textový dokument (doc, docx)
  • Tabulkový dokument (xls, xlsx)
  • Prezentace (ppt, pptx, pps, ppsx)
  • PDF (pdf)
  • Video (avi, mp4)

K otevírání souborů uvedeného typu je zapotřebí mít nainstalovaný vhodný software. Pro zobrazeni dokumentu formátu PDF je vhodné mít nainstalovanou aplikaci Adobe Reader, kterou lze stáhnout zde.

Při tvorbě webu byly použité grafické soubory převážně ve formátech (jpg, jpeg, png či gif), které je možné zobrazit ve všech prohlížečích (MS Edge, MS Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari apod.).

Všechny zjištěné technické nedostatky nebo obsahové chyby prosím sdělte na e-mail správce webu adam.piechowicz(zavináč)zsbenesovka.cz.

Motto: "Chci i s tebou být sám sebou."